Tidligere mesterskaber

I menuen  kan du klikke dig gennem  Amagermestrene fra de forgangne år.

Vi mangler en masse resultater fra tidligere år. Ligger du inde med programmer eller resultatoversigter fra de forgangne år, så du meget gerne kontakte jesper@youclub.dk, så vi kan få udbygget historikken.

Fighterpokaler

Årets fighterpokal gives til den pige og den dreng, som under årets mesterskaber viser fightervilje, fair play og skaber god stemning i hallen.

Piger

1988 Sanne Dan Jensen BC37
1989 Suzy Petersen ABC
1990 Ane Rasmussen Dragør
1991 Trine Nielsen
1992 Rina Glyager KMB
1993 Linda Hansen DB
1994 Maria Rasmussen ABC
1995 Klara Såby Nørgaard
1996 Tanja Andreasen
1997 Malene Levinsky KMB
1998 Anja El Arep Dragør
1999 Tanja Petersen BC37
2000 Manja Lykke Jensen Dragør
2002 Emilie Fogelstrøm
2003 Majken D. Jørgensen
2005 Julie Kjeldsen Dragør
2006 Laura Lyngaa Petersen NBK
2007 Michelle Christensen NBK
2008 Alexandra Kapsch KMB
2009 Freja Ravn Nielsen Dragør
2011 Sofie Lüthje KMB
2012 Sonia Bjerborg ABC
2013 Christine Busch Andreasen KMB
2014 Ida Gomez ABC
2015 Camilla Bo Andersen KMB
2016 Klara E. Kristensen NBK
2017 Emma Heitmann Dragør
2018 Amalie Harboe Dragør
2019 Sine-Marie Flink Iversen KMB
2021 Amalie Brødbæk NBK

Drenge

1988 Nikolaj Jeritslev Dragør
1989 Jesper Nilsson Dragør
1990 Carsten Gjerløv KMB
1992 Morten Jacobsen Dragør
1993 Kasper Sørensen BC37
1994 Peter Toft NBK
1995 Jesper Larsen/John Weichardt KMB
1996 Jesper Wartacz Dragør
1997 Frank Skjødt NBK
1998 Kasper Sørensen BC37
1999 Henrik Burmeister Dragør
2000 Jan Weichardt KMB
2001 Nicklas Hemmingsen
2002 Jacob Johansen Dragør
2003 Philip Olsen
2004 Benjamin Bruun BC37
2005 Peter Heide Dragør
2006 Rasmus Rylander KMB
2007 Kasper Heesholt Dragør
2009 Mads Villensteen NBK
2011 Alexander Bond KMB
2012 Christian W. Nygaard Dragør
2013 Benjamin Bogø Dragør
2014 Mads Dixon KMB
2015 Joakim Thierry Andersen KMB
2016 Emil Stiborg NBK
2017 Philip Tu Duong ABC
2018 Anton Abildstrøm ABC
2019 Tore Martin Hedin BC37
2021 Magnus Schøtt Jensen BC37